۹ فیلم انگلیسی برای تقویت زبان که باید ببینید - زبانشناس (2024)

شب‌های امتحان مدرسه را یادتان هست؟ آن موقع اگر کسی ازما می‌خواست که محض رضای خدا یک بار دیگر مطالب را مرور کنیم، احتمالا زمین را به آسمان می‌دوختیم. اما کافی بود همان موقع هوس دیدن فیلم ارباب‌حلقه‌ها برای بار هزارم به سرمان می‌زد، آن وقت بود که به هر بهانه‌ای مثلا تماشای فیلم انگلیسی برای تقویت زبان به سراغ فیلم می‌رفتیم.

اگر شما از این دسته افراد بودید، احتمالا برای یادگیری زبان انگلیسی به سراغ روش‌هایی مثل دانلود فیلم انگلیسی برای تقویت زبان هم رفته‌اید.

اگر این روش برایتان نتیجه بخش بوده است که… صبر کنید! چون آخر این مطلب به سراغ معرفی یک راهکار جذاب برای دیدن کم دردسر انواع فیلم برای تقویت زبان انگلیسی رفتیم.

اگر هم تا به حال خودتان را از این ضیافت باشکوه محروم کردید، همراه‌مان باشید تا از رازهای تماشای فیلم انگلیسی برای تقویت زبان بگوییم.

۹ فیلم انگلیسی برای تقویت زبان که باید ببینید - زبانشناس (1)

۹ فیلم انگلیسی برای تقویت زبان که باید ببینید - زبانشناس (2)۹ فیلم انگلیسی برای تقویت زبان که باید ببینید - زبانشناس (3)

فواید دانلود فیلم انگلیسی برای تقویت زبان

1. آدمیزاد عاشق تفریح است: عمو فردوس را یادتان هست؟ همان معلم کلاس اولی که با شعر و قصه حروف الفبا را یادمان داد؛ خب کلاه‌تان را قاضی کنید، آن نوع یادگیری برایتان جذاب‌تر بود یا کلاس‌های خشکی که باید تا جان در بدن داشتیم صدای حروف را می‌کشیدیم؟

تقریبا ذهن همه ما آماده برای فرار از هرگونه یادگیری است. بنابراین گاهی لازم است که ذهنمان را کمی گول بزنیم و برای این دور زدن ذهن چه چیزی بهتر از تماشای فیلم؟

علاوه بر این از آنجایی که هر فیلم دریچه ورود ما به یک دنیای دیگر است؛ بنابراین خبری از کسالت و تکرار نیست و می‌شود شب تا صبح فیلم دید و یادگرفت و لذت برد.( البته زیاد این مدل فیلم دیدن را توصیه نمی‌کنیم)

2. افتخار آشنایی با کلمات عجیب: چند بار در گفتگوهای روزمره ممکن است از عبارت استنتاج یا همان deduction استفاده کنید؟ خب اگر پلیس اداره آگاهی نباشید احتمالا جوابتان صفر است. اما به هر حال شاید این لغت وسط آزمون آیلتس و تافل لازم‌تان بشود. آن وقت چه می‌کنید؟

حالا تصور کنید که صبح و شب درخدمت سریال شرلوک هلمز باشید؛ آن وقت است که نه تنها کلمه deduction با لهجه بریتیش ملکه ذهنتان می‌شود، بلکه هزاران روش عجیب راجع به کشف جرم و روش‌های استنتاج کردن را هم یاد می‌گیرید.

۳. ورود به دنیای واقعی: چند نفر از ما دقیقا مثل فارسی معیار آموزش داده شده در مدرسه صحبت می‌کنیم؟ زبان انگلیسی هم دقیقا مثل همین زبان مادری خودمان است. و آن چیزی که در انواع کلاس‌ها و کتاب‌ها می‌خوانیم، زبان معیار و پذیرفته شده است.

خب تصور کنید در جمع دوستانتان به جای «سلام رفقا! اوضاع و احوال خوبه؟» بگویید: «سلام! حال شما چطور است؟» احتمالا دوستان‌تان فکر می‌کنند از زمان سعدی و حافظ با یک ماشین زمان آمده‌اید.

تماشای فیلم انگلیسی برای تقویت زبان در واقع می‌تواند ما را وارد دنیای واقعی کند. انواع لهجه‌ها و گویش‌ها را به ما نشان دهد؛ ما را با کاربرد کلمه‌ها در جایگاه مختلف آشنا کند و از همه مهتر ترکیب‌های بی‌نظیری از اصطلاحات انگلیسی را در ذهنمان بنشاند. تا بتوانیم مثل یک انگلیسی بومی راحت صحبت کنیم.

۹ فیلم انگلیسی برای تقویت زبان که باید ببینید - زبانشناس (4)۹ فیلم انگلیسی برای تقویت زبان که باید ببینید - زبانشناس (5)

4. یک یادگیری کامل و همه جانبه: اصطلاح «شنیدن کی بود مانند دیدن» را حتما شما هم شنیدید. خب هر وقت از دانلود فیلم انگلیسی برای تقویت زبان خسته شدید، یاد همین ضرب المثل بیفتید و با قدرت به دانلودتان ادامه بدهید، چرا؟

چون به لطف انواع فیلم برای تقویت زبان انگلیسی ما می‌توانیم در موقعیت‌های مختلف، کاربردهای یک کلمه را نگاه کنیم.

از آن مهمتر به لطف مهارت‌های بازیگران می‌توانیم نوع بیان یک جمله به شکل خبری یا سوالی، یا حتی در حالت‌های مختلف را درک کرده و دیگر مثل یک ربات صحبت نکنیم.

و در نهایت اگر حافظه تصویری داشته باشید، به لطف مرور چندباره زیرنویس فیلم‌ها با نوع نوشتار صحیح کلمات و تلفظ‌شان هم آشناتر می‌شوید. تازه با بالا و پایین کردن دائم جمله‌ها می‌توانید قواعد دستوری را هم همزمان یاد بگیرید. خب دیگر برای یادگیری چه چیزی کم دارید؟ تقریبا هیچ چیز!

کدام نوع فیلم برای تقویت زبان انگلیسی بهتر است؟

1. فیلمی که دوستش دارید: همین اول ماجرا بنشینید و یک لیست درست و درمان از ژانرهای مورد علاقه‌تان تهیه کنید. اگر عاشق فیلم‌های علمی تخیلی هستید، خب شاید وسط یک فیلم درام خوابتان ببرد و کل زحمتتان برای دانلود فیلم انگلیسی برای تقویت زبان به باد برود. بنابراین از انتخاب ژانر موردعلاقه‌تان نترسید و با لبخند به سراغش بروید.

2. فیلمی که با فضایش آشنا هستید: انواع فیلم‌های اقتباسی تقریبا بهترین نوع فیلم برای تقویت زبان انگلیسی هستند، چرا؟ چون قبلا کتاب یا نمایشنامه‌شان را خواندیم یا حتی نسخه‌‌ی قدیمی‌ترشان را تماشا کردیم، پس می‌دانیم داستان از چه قرار است، بنابراین روی دیالوگ شخصیت‌ها تمرکز می‌کنیم و دیگر وسوسه نمی‌شویم برای پیدا کردن قاتل زیرنویس فیلم را به فارسی تغییر بدهیم.

3. فیلمی که هم قد و قواره دانش انگلیسیتان باشد: اگر تازه وارد وادی آموزش و یادگیری زبان انگلیسی شدید، تماشای ارباب حلقه‌ها احتمالا برایتان تبدیل به یک کابوس می‌شود چون باید با یک زبان قدیمی و سنگین کنار بیاید، شرلوک هلمز هم با آن سرعت صحبت بندیکت کامبریج قطعا باعث سرگیجه‌تان می‌شود، اما مثلا تماشای فیلمی مثل هوگو برایتان شبیه به یک رویاست که دوست ندارید هیچ وقت تمام بشود.

تمام این مثال‌ها را زدیم تا بگوییم، موقع انتخاب فیلم حواستان به سطح فیلم، سختی دیالوگ‌ها، تعداد کاراکترها و ریتم فیلم باشد. (هرقدر کاراکترها بیشتر باشند میزان اصطلاحات و تغییر نوع بیان کلمات هم بیشتر می‌شود). خبر خوب اینکه در زوم زبان شناس شما می‌توانید متناسب با سطح‌تان فیلم‌ها را انتخاب و تماشا کنید. راجع به این بخش مفصل در قسمت پایانی صحبت می‌کنیم.

روش موثر تماشای فیلم انگلیسی برای تقویت زبان

گام اول: بعد از دانلود فیلم انگلیسی برای تقویت زبان با خیال راحت یک کاسه پاپ کورن دستتان بگیرید و فیلم را تماشا کنید.

۹ فیلم انگلیسی برای تقویت زبان که باید ببینید - زبانشناس (6)۹ فیلم انگلیسی برای تقویت زبان که باید ببینید - زبانشناس (7)

بیشتر بخوانید:16 فیلم انگلیسی عاشقانه برای تقویت زبان با لینک دانلوددر این مقاله ضمن معرفی 16 فیلم عاشقانه برای تقویت زبان شما، لینک دانلود هریک را نیز در اختیارتان قرار می‌دهیم.

گام دوم: در برابر وسوسه روشن کردن زیرنویس فارسی دلیرانه مقاومت کنید و بخش اول فیلم را با زيرنويس انگلیسی ببینید؛ یادتان باشد که لغات جدید یا عبارت و اصطلاح‌های ناآشنا را در یک دفتر بنویسید و تمرینشان کنید.

گام سوم: دوباره قسمت اول را بدون زیرنویس ببینید. حالا باید مهارت شنیدن‌تان را تقویت کنید وسعی کنید از لابه لای گفتگوهای فیلم عبارت‌‌های ناآشنایی که قبلا نوشتید، پیدا کنید. این وسط کمی هم یادگیری تلفظ را چاشنی تماشای فیلم انگلیسی برای تقویت زبان کنید.

گام چهارم: بخش دوم فیلم را هم با همان آیین بخش اول نگاه کنید.

گام آخر: حالا تمام فیلم را بدون زیرنویس ببینید و سعی کنید کلمه‌ها و ترکیب‌ها را به خاطر بیاورید و در آخر از حجم یادگیری‌تان حسابی لذت ببرید.

معرفی 9 فیلم برای تقویت زبان انگلیسی

خب حال نوبت آن رسیده است که در اقیانوس فیلم انگلیسی برای تقویت زبان شیرجه بزنیم! در ادامه با توجه به سطح‌تان می‌توانید فیلم‌هایی را انتخاب کنید که هم از تماشای آن‌ها لذت ببرید و هم به یادگیری زبان انگلیسی بپردازید.

معرفی فیلم برای تقویت زبان انگلیسی ویژه زبان‌آموزان مبتدی

Hugo

۹ فیلم انگلیسی برای تقویت زبان که باید ببینید - زبانشناس (9)۹ فیلم انگلیسی برای تقویت زبان که باید ببینید - زبانشناس (10)

رویای سینما از کجا شروع شد؟ داستان فیلم هوگو دقیقا قرار است به همین سوال پاسخ بدهد. دنیای کودکانه یک پسر بچه خلاق وسط ایستگاه قطار و دوستی و مواجهه‌‌اش با آدم‌های مختلف قطعا می‌تواند هم سرگرم کننده باشد هم سرشار از یادگیری. این فیلم یک خوراک یادگیری خوب برای زبان آموزان سطح ابتدایی است که می‌توانند با خیال راحت به سراغش بروند.

Harry potter

۹ فیلم انگلیسی برای تقویت زبان که باید ببینید - زبانشناس (11)۹ فیلم انگلیسی برای تقویت زبان که باید ببینید - زبانشناس (12)

یک جادوگر یازده ساله که عاشق دردسر درست کردن است. داستان جذابی است نه؟ مجموعه فیلم‌های هری پاتر با لهجه بریتیش هستند و از آنجایی که با تعدادی نوجوان طرفیم و نصف فیلم در مدرسه می‌گذرد؛ با دیالوگ‌هایی شمرده و کلماتی نسبتا آسان مواجه می‌شويم که دیدن فیلم را برای زبان آموزان سطح مبتدی لذت بخش می‌کند.

The wonder

۹ فیلم انگلیسی برای تقویت زبان که باید ببینید - زبانشناس (13)۹ فیلم انگلیسی برای تقویت زبان که باید ببینید - زبانشناس (14)

آشنایی با سازوکار اداره‌ها و سازمان‌های مختلف کشور انگلیسی زبان می‌تواند یک دید کلی از شرایط زندگی در خارج از کشور و موقعیت‌ها به ما بدهد. فیلم شگفت‌انگیز یکی از همین فیلم‌هاست. این فیلم روایت زندگی یک پسربچه با ظاهر غیرمعمولی است که به لطف خانواده‌اش سعی می‌کند یک زندگی معمولی داشته‌ باشد. لهجه فیلم امریکن است و ریتم دیالوگ‌ها و کلمات برای زبان‌آموزان سطح ابتدایی خوب است.

معرفی فیلم برای تقویت زبان انگلیسی ویژه زبا‌‌ن‌آموزان سطح متوسط

The lord of the rings

۹ فیلم انگلیسی برای تقویت زبان که باید ببینید - زبانشناس (15)۹ فیلم انگلیسی برای تقویت زبان که باید ببینید - زبانشناس (16)

@._V1_-690x1024.jpg

همین امسال سرویس نتفلیکس اعلام کرد که یکی از مشترکانش ۱۱۹ بار فیلم ارباب حلقه‌ها را دیده است. عدد عجیبی است حتی اگر هدف آن فرد تماشای فیلم انگلیسی برای تقویت زبان باشد! به هر حال داستان ارباب حلقه ها یک روایت درست از دنیایی فانتزی است و روایت یاران حلقه است که باید یک تنه جلوی شر مطلق بایستند.

داستان اصلا کسل کننده نیست و شما می‌توانید انواع لهجه‌ها را در فیلم بشنوید. ضمن اینکه سرعت بیان دیالوگ‌ها هم خوب است و البته برای سردرآوردن از روند قصه هم می‌توانید سری به مجموعه کتاب‌های ارباب حلقه‌ها بزنید. خب منتظر چه هستید؟ بروید شروع کنید و از دنیای جناب تالکین لذت ببرید.

Pulp fiction

۹ فیلم انگلیسی برای تقویت زبان که باید ببینید - زبانشناس (17)۹ فیلم انگلیسی برای تقویت زبان که باید ببینید - زبانشناس (18)

بیشتر بخوانید:بهترین روش آموزش زبان انگلیسی با فیلمخیلی‌ها فیلم‌های انگلیسی زیادی می‌بینند اما زبان انگلیسی یاد نمی‌گیرند. در این نوشته دقیقا به شما میگوییم که بهترین روش آموزش زبان انگلیسی با فیلم چیست

آقای کوئنتین تارانتینو استاد خلق دنیاهای عجیب است. کاراکترهایی با خلقیات خاص و کلی اکشن و ماجراجویی (با چاشنی خشونت) از ویژگی‌های فیلم‌های ایشان است. اما فیلم عامه پسند در واقع یک میدان مبارزه بیان دیالوگ بین کاراکترهای اصلی است. دیالوگ‌هایی که به لطف حضور یک سیاه‌پوست درون فیلم با لهجه‌ی امریکن غلیظ و خاص سیاه‌پوستان بیان می‌شوند. فیلم مکالمات روزمره خوبی هم دارد و برای زبان آموزان سطح متوسط به بالا مفید است.

Inception

۹ فیلم انگلیسی برای تقویت زبان که باید ببینید - زبانشناس (20)۹ فیلم انگلیسی برای تقویت زبان که باید ببینید - زبانشناس (21)

اگر خواب‌های ما قابل کنترل بودند چه می‌شد؟ این یک خلاصه ساده از شاهکار جناب نولان است. اما اگر دلتان یک فیلم پیچیده با کلی دیالوگ و کلمات جذاب می‌خواهد که یک ربطی هم به عشق و رویا دارند؛ بدون معطلی به سراغ دانلود این فیلم بروید. راستی این فیلم هم برای زبان آموزان سطح متوسط خوب است و لهجه‌اش نیز امریکن است.

معرفی فیلم برای تقویت زبان انگلیسی ویژه زبان‌آموزان سطح پیشرفته

The imitation game

۹ فیلم انگلیسی برای تقویت زبان که باید ببینید - زبانشناس (22)۹ فیلم انگلیسی برای تقویت زبان که باید ببینید - زبانشناس (23)

این فیلم در رابطه با یک تیم نابغه ریاضی است که قرار است حساب جنگنده‌های آلمانی در جنگ جهانی دوم را برسند. خب پس با یک فیلم مهیج طرفیم. فیلم هم دیالوگ‌های خوبی دارد و هم بخشی از تاریخ را روایت می‌کند. از طرف دیگر یک لهجه بریتیش درجه یک دارد که حسابی می‌تواند برای یادگیری این نوع لهجه کمکتان کند. اما سطح فیلم کمی بالاست و برای زبان آموزان سطح متوسط و پیشرفته مناسب است.

The hang over

بیشتر بخوانید:15 فیلم کوتاه انگلیسی برای تقویت زبان + لینک دانلوددر این بخش از زبانشناس 15 تا از بهترین فیلم های کوتاه برای یادگیری زبان انگلیسی را برای شما زبان آموزان تهیه کردیم. لطفا تا انتها همراه ما باشید.

۹ فیلم انگلیسی برای تقویت زبان که باید ببینید - زبانشناس (25)۹ فیلم انگلیسی برای تقویت زبان که باید ببینید - زبانشناس (26)

آدم که قرار نیست همیشه فیلم‌های فاخر ببیند، گاهی هم ذهنمان نیاز به کمی تفریح دارد. اینجاست که می‌توانید یک تیر دو نشان بزنید. هم به سراغ دانلود فیلم انگلیسی برای تقویت زبان بروید هم کلی بخنديد. فیلم خماری ماجرای سه رفیق است که وسط یک معرکه گرفتار می‌شوند. فیلم سرشار از اصطلاحات عامیانه و اسلنگ است. لهجه فیلم هم آمریکن است و از آنجایی که گاهی سرعت بیان دیالوگ‌ها کمی کمتر از سرعت نور است، برای زبان آموزان متوسط و پیشرفته مناسب‌تر است.

Loving Vincent

۹ فیلم انگلیسی برای تقویت زبان که باید ببینید - زبانشناس (27)۹ فیلم انگلیسی برای تقویت زبان که باید ببینید - زبانشناس (28)

بیشتر بخوانید:معرفی 22 فیلم انگلیسی برای تقویت زبان مبتدیدر این مقاله قصد داریم 22 فیلم انگلیسی برای تقویت زبان‌آموزان سطح مبتدی را به شما معرفی کنیم.

روزهای آخر زندگی نابغه‌ای مثل ونگوگ چطور گذشته‌ است؟ فیلم وینسنت دوست‌ داشتنی کمکمان می‌کند تا پاسخ این سوال را پیدا کنیم. فیلم یک فیلم تاریخی و زندگی‌نامه‌ای جذاب است که می‌تواند نقش کلاس لهجه‌شناسی را هم برای‌مان بازی کند؛ چرا؟ چون در فیلم با لهجه بریتیش، ایرلندی و البته روستایی انگلیسی آشنا می‌شویم و می‌توانیم به عنوان یک زبا‌ن‌آموز سطح پیشرفته، حسابی مهارت تلفظ و شنیدن را تقویت کنیم.

با زوم زبان شناس به سراغ تماشای فیلم انگلیسی برای تقویت زبان بروید

ماجرای دانلود فیلم انگلیسی برای تقویت زبان خودش یک داستان مفصل است. گاهی لینک فیلم‌ها درست نیست، گاهی زیرنویس انگلیسی فیلم‌ها دچار مشکل است و گاهی هم پیدا کردن فیلم برای تقویت زبان انگلیسی مناسب با سطح زبان انگلیسی از سخت هم سخت تر است.

با توجه به تمام این نکات ما در بخش زوم زبان شناس فیلم‌های مناسب برای تقویت زبان انگلیسی را بارگذاری کردیم.

شما می‌توانید اپ زبان‌شناس را نصب کنید و وارد بخش زوم بشوید.

در این قسمت فیلم‌ها به ترتیب بر اساس سطح زبان‌آموزان دسته بندی شدند. البته ماجرا به همین‌جا ختم نمی‌شود. ما در قسمت توضیحات بر اساس سطح شما می‌گوییم که با دیدن این فیلم چه مقدار کلمه جدید یاد می‌گیرید و البته سرعت دیالوگ‌ها در چه حدی است؟ به این ترتیب شما هم بهتر می‌توانید مناسبترین فیلم برای تقویت زبان انگلیسی را انتخاب کنید.

از طرف دیگر می‌توانید ژانر فیلم، خلاصه‌ای از داستانش و نمره imdb فیلم را هم ببینید. و با توجه به سلیقه و ژانر مورد علاقه‌تان به سراغ تماشای فیلم بروید.

و در نهایت با روشن کردن زیرنویس انگلیسی هماهنگ با خیال راحت یادگیری از طریق تماشای فیلم انگلیسی برای تقویت زبان را شروع کنید.

خلاصه موضوع

در این مطلب سعی کردیم از دلایل مفید بودن تماشای فیلم انگلیسی برای تقویت زبان بگوییم، دلایلی مثل:

  • افزایش دایره لغات؛
  • آشنایی با لهجه‌های مختلف؛
  • افزایش انگیزه یادگیری؛
  • تمرکز روی زبان بومی و یادگیری اصطلاحات روزمره؛

بعد از آن هم به سراغ تکنیک‌های دیدن فیلم برای تقویت زبان انگلیسی رفتیم. و گفتیم که باید:

  • فیلم را با زیرنویس انگلیسی تماشا کرد؛
  • کلمات و اصطلاحات جدید را نوشت؛
  • بعد از تماشای چندباره فیلم، کلمات و اصلاحات را با تلفظ صحیح بیان کرد.

و در نهایت از نرم افزار زبان شناس و بخش زوم گفتیم. بخشی که می‌تواند شما را از دانلود فیلم انگلیسی برای تقویت زبان راحت کند و با راهنمایی‌های مختلف تماشای فیلم انگلیسی برای تقویت زبان را تبدیل به تجربه‌ای جذاب و کاربردی کند.

۱۳

دیدگاهتان را بنویسید

۹ فیلم انگلیسی برای تقویت زبان که باید ببینید - زبانشناس (2024)
Top Articles
Latest Posts
Article information

Author: Van Hayes

Last Updated:

Views: 6356

Rating: 4.6 / 5 (46 voted)

Reviews: 93% of readers found this page helpful

Author information

Name: Van Hayes

Birthday: 1994-06-07

Address: 2004 Kling Rapid, New Destiny, MT 64658-2367

Phone: +512425013758

Job: National Farming Director

Hobby: Reading, Polo, Genealogy, amateur radio, Scouting, Stand-up comedy, Cryptography

Introduction: My name is Van Hayes, I am a thankful, friendly, smiling, calm, powerful, fine, enthusiastic person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.